Produkty
Artykuły
Avicon

AVICON Advanced Vision Control dostarcza kompleksowych rozwiązań dla przedsiębiorstw w zakresie automatyki przemysłowej, zarówno na rynku polskim jak i na rynkach zagranicznych. Zakres naszych usług to: dystrybucja komponentów wizyjnych,  projektowanie, budowa i wdrażanie optycznych systemów wizyjnych oraz inspekcje do zastosowań przemysłowych i naukowych.

Obecni na rynku od 2006 roku, stawiamy na techniczny rozwój kompetencji, wysoką jakość dostarczanych produktów oraz usług w zakresie badań naukowych, oraz działalności B+R.

Przeprowadzone w naszym laboratorium badania oraz wypracowane rozwiązania, następnie są komercjalizowane.

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę najlepszych specjalistów: 

– własny dział programistyczny, robotyki, elektroniki oraz IT

– własny dział konstrukcyjny

– własny dział projektowy 

– własny dział budowy maszyn

Doświadczenie, zdobyte podczas wieloletniej obecności na rynku oraz współpracy z setkami kontrahentów, pozwala nam wesprzeć Państwa w identyfikacji potrzeb, ryzyk projektowych oraz w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.

AVICON to ludzie, którzy z pasją odpowiadają na najbardziej wymagające potrzeby. To zespół utalentowanych i kompetentnych profesjonalistów– którzy dostarczą najlepsze rozwiązania dla Państwa firmy z wykorzystaniem INNOWACYJNYCH TECHNOLOGII.

AVICON DYSTRYBUCJA

AVICON jest dystrybutorem, na rynkach polskich i zagranicznych, komponentów wizyjnych wiodących światowych dostawców, takich jak: Basler AG, Vieworks, Zebra, Infratec, Specim, Cognex, Kowa, Schneider Kreuznach i wielu innych.

Posiadamy w swojej ofercie pełną gamę modeli kamer obrazowych oraz liniowych, kamery szybkie, a także szerokie portfolio: oświetlaczy, obiektywów, frame grabberów oraz akcesoriów.


Nasz zespół techniczny jest do dyspozycji Klientów zarówno w przypadku zapytań technicznych, doboru kamer, optyki, oświetlenia, jak i propozycji całościowych rozwiązań technicznych bazujących o akwizycję i przetwarzanie obrazu.

AVICON INTEGRACJE

AVICON od początku swojego istnienia zajmuje się integracją systemów wizyjnych. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do najnowszych technologii i komponentów, wraz z pełnym wsparciem technicznym producentów, jesteśmy w stanie zrealizować kompleksowo zadania wizyjne w pełnym spektrum złożoności: począwszy od testów ewaluacyjnych, poprzez projekt, aż do wdrożenia na miejscu instalacji.

Ponad sto zrealizowanych wdrożeń, oraz dostawa kilkudziesięciu urządzeń prototypowych, pozwala nam zidentyfikować ewentualne zagrożenia już na etapie pierwszych rozmów Inwestorem i przygotować ofertę ściśle dostosowaną do potrzeb Zamawiającego.

W naszych wdrożeniach stosujemy nowoczesne rozwiązania i technologie:  uczenie maszynowe, sieci neuronowe, FPGA, obrazowanie hiperspektralne.

Dzięki oferowanym rozwiązaniom możliwa jest wysokowydajna kontrola wyrobów. Do typowych zadań wizyjnych należą:

  • poszukiwanie wad (wtrącenia, przebarwienia, ubytki, niezgodności wymiarowe),
  • kontrola obecności i położenia etykiet,
  • kontrola kompletności produktu,
  • kontrola nadruków graficznych oraz tekstowych OCR OCV.
  • identyfikacja produktów, oparta na odczycie kodów 1D i 2D

Nasza oferta jest kierowana praktycznie do wszystkich branż przemysłu oraz dziedzin nauki, w których zachodzi potrzeba kontroli jakości, inspekcji, oceny wizualnej, pomiaru z wykorzystaniem kamer obrazowych a także innych zagadnień z dziedziny jaką jest wizja maszynowa. W przemyśle jesteśmy obecni w branżach: samochodowej, opakowań, FMCG, lotniczej, kolejowej, logistycznej, elektronicznej i innych.

AVICON B+R

Doświadczenie zebrane w ciągu wielu lat obecności na rynku systemów wizyjnych, zarówno pod kątem dystrybucji komponentów jak i integracji, umożliwiło nam wejście na zupełnie nowatorski obszar: realizacja prac badawczo rozwojowych.

Działania badawczo-rozwojowe firmy Avicon obejmują nowe technologie, mogące mieć zastosowanie w przemysłowych systemach automatyzacji produkcji, nowych produktach czy stanowiskach badawczych i laboratoryjnych.

Stworzyliśmy zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów będący w stanie opracować i dostarczyć rozwiązania wizyjne dla takich dziedzin jak sport, inżynieria obronna, nauki przyrodnicze, medycyna, inżynieria produkcji, materiałoznawstwo, budownictwo, badania nieniszczące, nauki fizyczno-chemiczne i inne, w których znajduje zastosowanie analiza obrazu. Kompetencje B+R AVICON potwierdzają przyznane, trwające oraz zakończone projekty dofinansowane przez UE.