Avicon

AVICON Advanced Vision Control to firma zajmująca się optycznymi systemami wizyjnymi oraz inspekcyjnymi do zastosowań przemysłowych i naukowych. Będąca na rynku od roku 2006 firma jest polskim dystrybutorem komponentów wizyjnych wiodących światowych dostawców, takich jak Basler AG, FLIR, Cognex, Schneider Kreuznach i wielu innych. Na swoim koncie ma dużą liczbę przeprowadzonych integracji, zarówno tych dla przemysłu, gdzie potrzebna jest kontrola produkcji, jak i dla zastosowań naukowych i badawczych.

Jako dystrybutor, AVICON posiada w swojej ofercie wiele modeli kamer obrazowych oraz liniowych, kamery szybkie, a także różne modele oświetlaczy, obiektywów, frame grabberów oraz akcesoria. Równocześnie z dystrybucją komponentów, firma rozwinęła dział wdrożeń i integracji wizyjnych. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do najnowszych technologii i komponentów wraz z pełnym supportem technicznym producentów, jesteśmy w stanie zrealizować kompleksowo zadania wizyjne w pełnym spektrum złożoności, począwszy od testów ewaluacyjnych poprzez projekt aż do wdrożenia na miejscu instalacji. Nasz team techniczny jest również do dyspozycji Klientów w przypadku zapytań technicznych, doboru kamer, optyki, oświetlenia, jak i propozycji całościowych rozwiązań technicznych bazujących o akwizycję i przetwarzanie obrazu.

Nasza oferta jest kierowana praktycznie do wszystkich branż przemysłu oraz dziedzin nauki, w których zachodzi potrzeba kontroli jakości, inspekcji, oceny wizualnej, pomiaru z wykorzystaniem kamer obrazowych a także innych zagadnień z dziedziny jaką jest wizja maszynowa.

W przemyśle jesteśmy obecni w branżach samochodowej, opakowań, FMCG, lotniczej, kolejowej, logistycznej, elektronicznej i innych.

W zakresie badań naukowych dostarczamy nasze rozwiązania dla takich dziedzin jak sport, inżynieria wojskowa, nauki przyrodnicze, medycyna, inżynieria produkcji, materiałoznawstwo, budownictwo, badania nieniszczące, nauki fizyczno-chemiczne i inne, w których znajdą zastosowanie systemy wizyjne.