Avicon

AVICON Advanced Vision Control to firma zajmująca się optycznymi systemami wizyjnymi oraz inspekcyjnymi do zastosowań przemysłowych i naukowych. Będąca na rynku od roku 2006 firma jest polskim dystrybutorem komponentów wizyjnych wiodących światowych dostawców, takich jak Basler AG, FLIR, Cognex, Schneider Kreuznach i wielu innych. Na swoim koncie ma dużą liczbę przeprowadzonych integracji, zarówno tych dla przemysłu, gdzie potrzebna jest kontrola produkcji, jak i dla zastosowań naukowych i badawczych.

Jako dystrybutor komponentów wizyjnych, AVICON posiada w swojej ofercie pełną gamę modeli kamer obrazowych oraz liniowych, kamery szybkie, a także różne modele oświetlaczy, obiektywów, frame grabberów oraz akcesoria. Równocześnie z dystrybucją komponentów, firma rozwinęła dział wdrożeń i integracji wizyjnych. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do najnowszych technologii i komponentów wraz z pełnym supportem technicznym producentów, jesteśmy w stanie zrealizować kompleksowo zadania wizyjne w pełnym spektrum złożoności, począwszy od testów ewaluacyjnych poprzez projekt aż do wdrożenia na miejscu instalacji. Nasz team techniczny jest również do dyspozycji Klientów w przypadku zapytań technicznych, doboru kamer, optyki, oświetlenia, jak i propozycji całościowych rozwiązań technicznych bazujących o akwizycję i przetwarzanie obrazu.

Firma Avicon od początku swojego istnienia zajmuje się integracją systemów wizyjnych. Dzięki oferowanym rozwiązaniom możliwa jest wysokowydajna kontrola wyrobów. Do typowych zadań wizyjnych należą poszukiwanie wad (wtrącenia, przebarwienia, ubytki), kontrola obecności i położenia etykiet, kontrola kompletności produktu, kontrola nadruków graficznych oraz tekstowych OCV. Dzięki wizji maszynowej możliwa jest również identyfikacja produktów, oparta na odczycie kodów 1D i 2D, oznaczeń alfanumerycznych OCR lub porównywaniu zdjęcia produktu z wcześniej utworzoną bazą wzorców. Nasza oferta jest kierowana praktycznie do wszystkich branż przemysłu oraz dziedzin nauki, w których zachodzi potrzeba kontroli jakości, inspekcji, oceny wizualnej, pomiaru z wykorzystaniem kamer obrazowych a także innych zagadnień z dziedziny jaką jest wizja maszynowa.W przemyśle jesteśmy obecni w branżach samochodowej, opakowań, FMCG, lotniczej, kolejowej, logistycznej, elektronicznej i innych.

Firma AVICON od początku swojego istnienia stawia na techniczny rozwój kompetencji w zakresie badań naukowych oraz działalności B+R. Stworzyliśmy zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów będący w stanie opracować i dostarczyć rozwiązania wizyjne dla takich dziedzin jak sport, inżynieria obronna, nauki przyrodnicze, medycyna, inżynieria produkcji, materiałoznawstwo, budownictwo, badania nieniszczące, nauki fizyczno-chemiczne i inne, w których znajdą zastosowanie systemy wizyjne. Kompetencje B+R AVICON potwierdzają przyznane trwające oraz zakończone projekty dofinansowane UE, m.in. projekt maszyny sortującej oraz systemu pomiarów wielkogabarytowych.