Produkty
Artykuły
Avicon

autoVimation

Firma autoVimation została założona w 2008 roku w Karlsruhe przez Petera Neuhaus, aby zapewnić rozwiązania do wygodnego montażu i konfiguracji komponentów systemów wizyjnych.

Poprzez modułową konstrukcję mocowań ułatwiającą montaż kamer, oświetlaczy i akcesoriów, eliminuje się kosztowną i czasochłonną produkcję dedykowanych uchwytów montażowych.

Każdy element wyposażony jest w mechaniczny adapter (MMVI Interface) i możliwe jest jego zamocowanie przy użyciu uchwytów autoVimation.

Firma obejmuje kompaktowe obudowy dostosowane do większości kamer na rynku. Zapewniają one optymalną ochronę kamer i obiektywów w warunkach przemysłowych, oraz zapewnić dobre rozpraszanie ciepła. Asortyment autoVimation obejmuje także kompletne adaptowalne zestawy dla popularnych aplikacji: triangulacji laserowej, kontroli wymiarowej, inspekcji paneli słonecznych.

Producent oferuje obudowy specjalne chłodzone wodą, oraz przeznaczone do pracy w warunkach wysokiego zapylenia (dysza powietrzna zapewnia czystość obiektywu).

Odbiorcami produktów autoVimation są renomowane firmy z różnych sektorów przemysłu m.in farmaceutycznego, spożywczego, technologii pomiaru, kontroli jakości oraz zabezpieczeń.