Avicon

Basler

Basler AG jest jedną z największych firm produkujących komponenty wizyjne na świecie. Siedziba znajduje się w niemieckim Ahrensburgu, w pobliżu Hamburga. Firma posiada siedem pododdziałów i biur reprezentujących i pokrywa zasięgiem dystrybucji cały świat. Ponad 80% produkcji przeznaczone jest na eksport.

Założona w 1988 roku, posiada ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie systemów wizyjnych.

Cyfrowe kamery do zastosowań wizyjnych

Basler jest jednym z trzech największych światowych producentów cyfrowych kamer do zastosowań przemysłowych. Wielu producentów urządzeń i maszyn zabudowuje kamery firmy Basler w swoich rozwiązaniach. Typowymi zastosowaniem kamer jest kontrola procesów przemysłowych i produkcyjnych, obrazowanie w medycynie, nauki przyrodnicze oraz inteligentne systemy dla transportu (ITS).

Kamery sieciowe do monitoringu

Od 2008 firma Basler produkuje wysokiej jakości cyfrowe kamery przeznaczone do monitoringu. Wspierają protokoły HTTP, TCP/IP dzięki czemu użytkownik może oglądać obraz zarówno za pośrednictwem przeglądarki internetowej tak również transmitować strumienie poprzez sieć Ethernet. Kamery IP posiadają funkcje analizy obrazu, pełniące ważną rolę w aplikacjach monitorujących, umożliwiające reagowanie na ruch jeszcze przed przetransmitowaniem obrazu. Efektem jest zmniejszenie obciążenia sieci i przestrzeni dyskowej potrzebnej do rejestracji nie rezygnując z wysokiej rozdzielczości obrazu przesyłanego po wykryciu ruchu.