Produkty
Artykuły
Avicon

Chromasens

Firma Chromasens GmbH została założona w 2004 roku. Zajmuje się produkcją przemysłowych systemów przetwarzania obrazu o szerokim zakresie zastosowań. Kamery liniowe, zarówno monochromatyczne, dedykowane oświetlacze, a także oprogramowanie umożliwiające pełne wykorzystanie potencjału oferowanego sprzętu – to wszystko znajduje się w portfolio Chromasens.

Klienci z różnych gałęzi przemysłu – od elektroniki i półprzewodników, inspekcji żywności, inspekcji druku do inżynierii medycznej i technologii bezpieczeństwa – znajdą zastosowanie dla produktów Chromasens. 

Wszystkie produkty, także te niestandardowe są opracowywane i wyprodukowane w siedzibie firmy w Konstancji. w Niemczech. Ciągły kontakt z uniwersytetami i instytucjami badawczymi zapewnia dalszy rozwój know-how firmy. Zarówno badania / rozwój, jak i produkcja posiadają certyfikat ISO 9001. Od fazy koncepcji i surowego projektu do czasu seryjnej dostawy, Chromasens skupia się na pełnym wsparciu klientów.

Dzięki innowacyjności swoich produktów, Chromasens otrzymał kilka nagród. W 2007 r. firma otrzymała nagrodę Siemens AG Industrial Solutions and Services Award, a w 2011 r. – ponownie od Siemens AG – nagrodę „Star Supplier 2011” za innowacje w klasie infrastruktury mobilnej i logistyki.

Od maja 2017 r. Chromasens jest członkiem Lakesight Technologies.