Produkty
Artykuły
Avicon

Cognex

Cognex jest producentem systemów wizyjnych, oprogramowania i czujników wykorzystywanych w zautomatyzowanej produkcji do kontroli i identyfikacji części, wykrywania wad, sprawdzania montażu produktów, czy też do nawigowania robotów montażowych. Rozwiązania te cechują się wysoką jakością zastosowanych komponentów, kompaktowością, a także bardzo przystępnym oprogramowaniem, które pozwala szybko skonfigurować system do obsługi jednej z wielu typowych aplikacji.

Zaawansowane systemy związane z widzeniem maszynowym i identyfikacją przemysłową zapewniają natychmiastowe usprawnienie procesów produkcyjnych, umożliwiając produkcję wyrobów z większą prędkością, pozbawionych defektów i po niższych kosztach. Bogata oferta kamer inteligentnych pozwala na dobór odpowiedniego urządzenia do większości aplikacji przemysłowych i naukowych. Kamery inteligentne to kompletny system wizyjny, zawierający w sobie kamerę, wraz z obiektywem, procesor, a także źródło światła. Takie połączenie sprawia, że urządzenia te mogą zastąpić tradycyjne systemy wizyjne w wielu typowych zastosowaniach. Oczywistym atutem jest także kompaktowość takiego rozwiązania – cały system to tylko jedno urządzenie, niewiele różniące się wymiarami od zwykłej kamery. Konfiguracja oparta na systemie wizyjnym „PC-based” wymaga odpowiedniego rozmieszczenia każdego z elementów oddzielnie.

Szeroka gama oferowanych produktów zawiera m.in. dobrze znaną serię DataMan, w skład której wchodzą, cechujące się wysoką wydajnością czytniki kodów 1D i 2D. Zaawansowana technologia, moc obliczeniowa, modułowość a także prostota obsługi sprawiają, że urządzenia te są idealnym rozwiązaniem dla wymagających aplikacji produkcyjnych i logistycznych. W skład oferty wchodzi także seria In-Sight, czyli kompaktowe systemy wizyjne, nie mające sobie równych pod względem możliwości przeprowadzania inspekcji oraz identyfikacji obiektów. Te niezależne, przemysłowe rozwiązania widzenia maszynowego łączą bogatą bibliotekę narzędzi wizyjnych z szybkim rejestratorem obrazów, oraz wydajnym procesorem. Mnogość dostępnych modeli, w tym produkty do skanowania liniowego, spełnia większość wymagań dotyczących ceny i wydajności.

Firmy z całego świata wybierają technologię Cognex, by realizować zadania, związane z kontrolą, automatyzacją i inspekcją, których nie mogą w sposób precyzyjny i spójny wykonywać ludzie. Typowe zastosowania widzenia maszynowego, realizowanego za pomocą kamer inteligentnych i czujników wizyjnych, to wykrywanie defektów, monitorowanie linii produkcyjnych, prowadzenie robotów montażowych oraz śledzenie, sortowanie i identyfikacja części. Unikatowa globalna sieć dystrybucji i pomocy technicznej umożliwiła dostarczenie większej liczby systemów i rozwiązanie większej liczby problemów w szerszej grupie branż w porównaniu do jakiejkolwiek innej firmy oferującej podobne rozwiązania. Dzięki temu, klienci wybierając przedstawione urządzenia mają pewność co do wieloletniego wsparcia i dostępności, a także wsparcia w zakresie doradztwa i aktualizacji systemów wizji maszynowej. Oferowane rozwiązania pomagają firmom poprawić jakość produktów, wyeliminować błędy w produkcji, obniżyć koszty i wykroczyć poza oczekiwania konsumentów, którzy domagają się wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach.

Producent dzięki rozbudowanej sieci Partnerów w dziedzinie integracji i dystrybucji obsługuje klientów międzynarodowych, których siedziby znajdują się na prawie wszystkich: w obu Amerykach, Europie i Azji. Centrala firmy mieści się w pobliżu Bostonu w Natick, stan Massachusetts, Stany Zjednoczone.