Produkty
Artykuły
Avicon

Basler ace U wchodzi do seryjnej produkcji

Do seryjnej produkcji wchodzi 8 nowych kamer z linii ace U firmy Basler, wyposażonych w sensory IMX178 i IMX226 serii Sony STRAVIS. Nowe modele cechują się rozdzielczością 6- lub 12-megapikseli i są w stanie rejestrować do 59 klatek na sekundę.

To pierwsze kamery firmy Basler wyposażone w innowacyjne sensory CMOS rolling shutter, używające technologii back-illuminated. Wyróżniają się one ekstremalnie wysoką wrażliwością zamkniętą w małym pikselu, o rozmiarze – 2.4 µm (IMX178) lub 1.85 µm (IMX226). Dodatkowo, bardzo niska wartość szumów, na poziomie trzech elektronów, w połączeniu z wydajnością kwantową ponad 80% daje pewność, że jakość obrazu będzie wysoka nawet w słabych warunkach oświetleniowych. To wszystko sprawia że nowe kamery firmy Basler świetnie sprawdzą się zarówno w mikroskopii jak i mniej zaawansowanych zastosowaniach przemysłowych.

Wszystkie kamery z serii ace U są dostępne zarówno w wersji z interfejsem GigE jak i USB 3.0, a co za tym idzie, są zgodne z technologią GigE Vision 2.0 lub USB3 Vision. Modele GigE wspierają funkcje takie jak PTP (Precision Time Protocol). Kolorowe modele zawierają także zestaw funkcji PGI, unikalne połączenie debayeringu 5×5, anti-aliasingu koloru, redukcji szumu oraz podniesionej ostrość. Dodatkowo seria ace U wyróżnia się świetnym stosunkiem cena/wydajność.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta Avicon lub też do odwiedzenia strony firmy Basler.