Produkty
Artykuły
Avicon

Basler dart BCON dla MIPI Development kit

Do oferty produktów skierowanych do sektora embedded dołącza nowy zestaw rozwojowy od firmy Basler. Nowy „Development Kit” to zestaw zawierający kamerę z serii Basler dart o rozdzielczości 5 megapikseli, wyposażoną w architekturę BCON dla interfejsu MIPI oraz płytkę programistyczną z układem SoC Qualcomm Snapdragon 820, płytkę rozszerzenia jak i wszystkie niezbędne akcesoria w postaci obiektywów i kabli potrzebnych do uruchomienia i pracy z zestawem.

Dzięki zainstalowanym BSP („Board Support Package”), pakietowi sterowników dla systemu Linux (Linaro) oraz sprawdzonemu w zastosowaniach wizyjnych oprogramowaniu pylon Camera Software Suite, system można uruchomić w podstawowej konfiguracji bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Technologia kamer dart BCON dla MIPI umożliwia przeprowadzanie pre-processingu obrazu za pomocą procesora ISP („Image Signal Procesor”) układu SoC. Taki zabieg pozwala na zwiększenie wydajności i osiągnięcie takiej samej wysokiej jakości obrazu jak w standardowych rozwiązaniach. Kamera Basler dart BCON for MIPI oferuje komfort i prostotę obsługi, znaną ze zwykłych kamer przemysłowych (np. z interfejsami USB 3.0, GigE) i jednocześnie ułatwia konfigurację z MIPI. 

Szczególną zaletą tego zestawu jest standard BCON dla MIPI. Jest to rozwiązanie stworzone i opracowane przez firmę Basler na potrzeby usprawnienia i przyspieszenia prac rozwojowych integratorom, chcącym oprzeć swój system wizyjny na rozwiązaniach embedded. Dzięki architekturze BCON możliwe było wprowadzenie rozwiązań i standardów znanych ze świata wizji maszynowej do sektora systemów wbudowanych, a sam moduł kamery obsługuje się za pomocą tych samych narzędzi jak typowe kamery przemysłowe, tak jak np. Basler ace.

Architektura BCON dla interfejsu MIPI to dopasowane do przemysłu rozwiązanie, gwaratujące doskonałą jakość obrazu przy prostej i taniej integracji. Oferta kamer Basler dart dostępna jest pod tym linkiem.