Avicon

Basler dart – mały rozmiar, najwyższa jakość

Seria kamer Dart od Basler AG to doskonały wybór w aplikacjach embedded. Najwydajniejsze rozwiązania hardware’owe wraz z oprogramowaniem Basler Software Suite sprawia, że seria kamer dart to idealny wybór do aplikacji wizji maszynowej takiej jak automatyzacja fabryk czy systemy wbudowane (ang. embedded). Kompatybilność z interfejsami USB 3.0 czy MIPI CSI-2 zapewnia bezproblemową integrację i doskonały performance.

Parametry kamer Basler dart:

Szeroki wybór modeli dart pozwala na dobór kamery o odpowiednich parametrach w zależności od wymagań aplikacji

  • Rozdzielczość od 1.2 MP do 13 MP
  • Ilość klatek na sekundę do 170 fps
  • Warianty mono i kolor
  • Opcje triggerowanie (trigger na poziomie hardwarowym i na poziomie oprogramowania) lub tryb pracy – free-run
  • Nieulotne ustawienia (ang. non-volatile settings) zapewniają, że konfiguracja jest zapisywana

OEM – kompaktowe wymiary

basler-dart-kompaktowe-wymiary

Mimo małych rozmiarów – kamery dart oferują świetne parametry obrazowania oraz niskie zużycie energii, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w wymagających warunkach, takich jak: automatyzacja, robotyka czy medycyna i nauki przyrodnicze.

Kompatybilność

embedded-dla-basler-dart

Opracowane przez Basler’a interfejsy do systemów embedded umożliwiają konfigurację kamery typu plug-and-play ze standardami jak USB3.0, bez konieczności żmudnego ustawiania poszczególnych elementów systemu. Interfejs BCON for MIPI zapewnia integrację na niskim poziomie z kamerą oraz wysokie parametry akwizycji.

Zestawy rozwojowe

Kamery dart dostępne są w zestawach dla deweloperów – zawierają kamerę, obiektyw, okablowanie i adapter ‘BCON for MIPI to Mini’ pozwalające na szybką ewaluacje kamery.

Zestawy deweloperskie dostępne są z następującymi modelami kamer:

  • daA2500-60mci-IMX8
  • daA4200-30mci-IMX8
  • daA2500-14uc

Sensor Pregius S

Akwizycja najwyższego poziomu dzięki świetnym sensorom, w tym IMX548 (BSI Pregius S 4 generacji od Sony). Przy projektowaniu sensora Sony zastosował specjalną architekturę o większej gęstości pikseli na jednostkę powierzchni, co zwiększyło rozdzielczość i czułość kamery. W efekcie sensor BSI osiąga wysoką precyzję przy niskiej wadze i niskim zużyciu energii.

Akcesoria

Basler oferuje akcesoria OEM kompatybilne z serią kamer dart – obiektywy, kable, karty akwizycji, a także wiele opcji mocowania. Wszystkie akcesoria są testowane, by zapewnić doskonałą współpracę między komponentami i stałe parametry akwizycji.

Oprogramowanie

Basler Embedded Software

Basler zapewnia szeroką gamę oprogramowania dla kamer dart: Camera Enablement Packages (oprogramowanie do kamer), Board Support Packages (oprogramowanie do kart akwizycji), oprogramowanie wspierające Linux’a (Debian), czy ‘Yocto recipes’ – oprogramowanie open-source to rozwoju aplikacji na urządzeniach typu embedded. Przykładowe aplikacje C++/Python dostępne, aby usprawnić proces akwizycji.

Basler Pylon Suite

Oprogramowanie Pylon wspiera systemy operacyjne Windows i Linux (zarówno na x86 i platformę ARM). Pylon Suite to kompletne oprogramowanie usprawniające proces konfiguracji kamery. Mnogość opcji i konfiguracji pozwala na dostosowanie parametrów w zależności od aktualnych wymagań.

Opcje mocowania obiektywu

Basler w swojej ofercie ma podstawowe opcje mocowania S-mount i CS-mount w wariancie z obudową, a także opcje ‘bareboard’ – bez mocowania, z możliwością stworzenia własnego systemu.

Podsumowanie

Kamery Basler dart to seria przystosowana do aplikacji wizji maszynowej typu embedded wymagających świetnego stosunku cena/jakość, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Doskonałe parametry, wiele dostępnych akcesoriów, oprogramowanie i wysoka wydajność energetyczna to główne zalety kamer dart wyróżniające je na tle konkurencji.