Produkty
Artykuły
Avicon

Deep Learning od Adaptive Vision

W tym roku mija już 10 lat od kiedy Adaptive Vision od nowa zdefiniowało pojęcie programowania graficznego, używanego do obsługi systemów widzenia maszynowego. Dziś nadszedł czas na kolejny przełom – technologię Deep Learning.

Nowe, przełomowe oprogramowanie nie wymaga tradycyjnego pisania kodu – samo uczy się na podstawie analizy i porównania złych oraz dobrych próbek, a następnie odpowiednio klasyfikuje obiekty. Nowa funkcjonalność znacznie przyspiesza cały proces konfiguracji systemów wizyjnych. Standardowe zastosowania wymagają dostarczenia od 20 do 50 przykładowych obrazów złych i dobrych próbek. Typowy czas nauki na wydajnym GPU to tylko 5 minut.

Nowe narzędzie może pracować w dwóch trybach:

  • Supervised mode – w tym trybie użytkownik musi dokładnie oznaczyć piksele odpowiadające defektom na obrazach szkoleniowych. Narzędzie uczy się odróżniać dobre i złe obiekty, analizując ich kluczowe cechy.
  • Unsupervised mode – tutaj nauka jest prostsza, nie ma potrzeby bezpośredniego wskazywania wad – narzędzie zapamiętuje dobre obrazy, a następnie wykrywa wszelkiego rodzaju odchylenia.

Technologia Deep Learning świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z odkształcalnymi lub zmieniającymi położenie obiektami oraz np. jeśli klient nie dostarcza dokładnej specyfikacji, a jedynie przykłady dobrych i złych obiektów.

Adaptive Vision zostało założone w 2007 roku jako nowa marka należąca do Future Processing Sp. z o. o. Od tego czasu jest niezawodnym dostawcą oprogramowania wizyjnego, bibliotek a także wsparcia technicznego.

Oprogramowanie jest już dostępne w sprzedaży. Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia strony produktu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta Avicon.