Embedded Vision a odpowiednia architektura
Systemy wbudowane (“embedded vision”) to kombinacja komputera jednopłytowego i modułu kamery. Takie połączenie oferuje wiele korzyści, świetnie sprawdzi się w szeregu różnych zastosowaniach – zaczynając od diagnostyki medycznej, a na systemach automatyki kończąc.
W przeciwieństwie do systemów opartych na komputerach PC, procesory stosowane w “embedded vision” są bardziej zróżnicowane. W sekcji Vision Campus na stronie firmy Basler pojawił się nowy artykuł prezentujący różne architektury i przegląd aktualnych koncepcji. System on module, System on chip, Single Board Computer i Fully Custom Design – wszystkie te “popularne” sformułowania są dokładnie omówione w artykule.
Link do Artukułu “Processing Platform Concepts in Embedded Vision”
Zapraszamy również do zapoznania się z innymi materiałami na temat przetwarzania obrazu dostępnymi na łamach Vision Campus. Możesz dowiedzieć się np, czym kierować się podczas zakupu kamery, jak wybrać odpowiedni obiektyw oraz z czego składa się kompletny system wizyjny.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta Avicon.