Nowości

Kamery Basler boost

Procesy produkcyjne i badania naukowe stawiają przed kamerami coraz większe wymagania. Coraz wyższa rozdzielczość pozwalająca na wykrycie nawet najmniejszych anomalii, a także liczba klatek na sekundę pozwalająca nadążyć za niezwykle szybkimi procesami czy też transfer danych na długie dystanse. W odpowiedzi na te wymagania  firma Basler AG postawiła na stworzenie kamer o możliwościach większych niż klasyczne kamery oparte o interfejsy GigE czy USB3.0  i tak powstała seria Basler boost.

Cechy serii

W jaki sposób kamery Boost zapewniają tak świetne parametry niedostępne dla innych kamer? Odpowiedź tkwi w zastosowaniu najnowszych technologii i wysokiej jakości podzespołów. Wyposażone w znakomite matryce Sony z serii  Pregius IMX lub z seriii XGS firmy ON Semiconductor wykonane zostały w technologii CMOS i pozwalają na osiągnięcie rozdzielczości obrazu nawet do 45 Megapikseli! Takie parametry z łatwością spełniają większość wymagań rynku. Kamery gwarantują także szybkość do 93 klatek na sekundę pozwalających na obserwację o wiele bardziej precyzyjną i płynną niż ludzkie oko. Szybkość transferu danych zapewnia implementacja interfejsu CoaXPress w wersji 2.0 pozwalających na przesył  danych do 12.5 Gb na sekundę dla każdego z kanałów, a dzięki wyjściom w popularnym standardzie Micro-BNC (HD-BNC) nie ma problemu z ewentualną wymianą przewodów.  Interfejs ten pozwala również na przesył danych na odległość do 40 metrów przy zachowaniu maksymalnego transferu i nie wymaga dodatkowego zasilania kamery. Wszystkie te zalety zostały połączone w urządzenie obrazujące o kształcie niewielkiej kostki  o wymiarach 80 mm x 80 mm x 45 mm. Mimo wszystkich tych zalet i kompaktowego wymiaru kamery te cechują się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, co czyni je doskonałym wyborem również w aplikacjach wielokamerowych. Kamery Basler boost  sprawdzą się doskonale także w innych aplikacjach wymagających szybkiego obrazu wysokiej jakości takich jak inspekcja druku, produktów spożywczych czy w przemyśle medycznym.

Z racji na ogromną ilość danych przesyłanych interfejsem CXP 2.0  kamera wymaga odpowiedniej karty rozszerzeń w komputerze, do którego jest podłączona. Jednak nie stanowi to większego problemu ponieważ Basler wraz z kamerami wprowadza karty rozszerzeń Basler CXP-12. Dodatkowo oprogramowanie Basler Camera Software Suite, kompatybilne z wszystkimi nowymi urządzeniami, czyni integrację jeszcze prostszą, również dzięki implementacji otwartego standardu GenTL.

Basler Boost w pigułce

  • Znakomita jakość obrazu dzięki matrycom Sony Pregius IMX255 (9 MP) i IMX253 (12 MP)
  • Matryce o wysokiej rozdzielczości z serii XGS firmy ON Semiconductor XGS20000 (20 MP), XGS32000 (32 MP) lub XGS45000 (45 MP), jako idealny następca czujników CCD
  • Najnowocześniejsza technologia globalnych migawek
  • Interfejs CoaXPress w wersji 2.0
  • Prędkość transmisji 12,5 Gb/s na każdy kanał
  • Standardowe złącze danych: Micro-BNC (HD-BNC)
  • Zgodność z GenTL
  • Dostępne adaptery do obiektywów z mocowaniem C, F i M42
  • Rozmiary sensora do 35 mm
  • W 100% przetestowane i skalibrowane pod kątem jakości, aby zapewnić niezmiennie wysoką wydajność i niezawodność
  • Bardzo atrakcyjna cena, zapewniająca korzyści kosztowe, szczególnie w przypadku zastosowań wymagających wielu kamer

Zalety wynikające z użycia CoaXPress 2.0 (CXP-12)

  • Bardzo wysoka przepustowość: do 12,5 Gb / s na kanał, jeden z najszybszych interfejsów na rynku
  • Możliwości transmisji na dalekie odległości:Przewody do 40 m przy zachowaniu maksymalnej przepustowości 12,5 Gb/s pozwalają na transmisję danych, wyzwalanie i zasilanie tylko jednym kablem koncentrycznym
  • Dokładna synchronizacja: precyzyjna synchronizacja kamer nawet w systemach wielokamerowych z bardzo małym opóźnieniem
  • Zauważalne korzyści kosztowe w porównaniu z Camera Link i CoaXPress 1.1: uproszczona konfiguracja systemu przy najniższym koszcie transferu megabajta
  • Najnowsza technologia sensora CMOS: wykorzystanie pełnego potencjału czujnika w rozdzielczości i liczbie klatek na sekundę w tym samym czasie
Piotr

Recent Posts

Inżynier ds. sprzedaży

Poszukujemy osoby do naszego działu sprzedaży wizji maszynowej! AVICON Advanced Vision Control dostarcza kompleksowych rozwiązań…

2 miesiące ago

Vieworks – multidyscyplinarna doskonałość obrazowania

Pośród szeregu producentów Machine Vision na całym świecie, Vieworks zajmuje szczególne miejsce. Ta zaawansowana technologicznie…

10 miesięcy ago

Kamery Basler ace2 SWIR

Kamery SWIR (skrót od ang. Short Wavelength Infrared) to urządzenia wizyjne, które są w stanie…

1 rok ago

Technologia Time-of-Flight kontra Stereowizja – Co jest lepsze?

W porównaniu do metod 2D, przetwarzanie obrazu 3D daje użytkownikom wizji maszynowej dodatkowe możliwości pomiarowe.…

1 rok ago

Komponenty 5GigE do rozwiązania systemu wizyjnego

Znany z serii ace mały format, pięciokrotna prędkość i kompatybilność wszystkich komponentów software’owych i hardware’owych…

2 lata ago

ICCD & ICMOS od Photonic Science

Dla zastosowań wymagających doskonałych parametrów obrazowania w warunkach słabego oświetlenia Photonic Science oferuje kamery CCD…

2 lata ago