Categories: Nowości

Kamery Basler boost

Twoja aplikacja wymaga wysokorozdzielczego obrazu, przesyłanego z prędkością kilkudziesięciu klatek na sekundę? Potrzebujesz transferować sygnał z kamery na dystanse większe niż kilka metrów? A może obu tych funkcji i to w jednym urządzeniu? Nowa seria Basler boost powstała właśnie na takie zapotrzebowania.

Kamery Basler boost

Nowe kamery z serii Basler boost są w stanie dostarczać obraz w wysokiej rozdzielczości z prędkością do kilkudziesięciu klatek na sekundę na dystansie nawet do 40m przy użyciu kabla. Dzięki zastosowaniu interfejsu CoaXPress nowe urządzenia gwarantują przepustowość rzędu 12,5 Gbps po pojedynczym złączu CXP. Możliwość precyzyjnego wyzwalania kamery za pomocą interfejsu CXP, a także zasilania jej za pomocą technologii Power ocer CXP (PoCXP) eliminuje konieczność stosowania dodatkowych złącz, kabli I/O oraz zasilaczy. Dzięki temu urządzenia Basler boost to w pełni kompaktowe, jednokablowe rozwiązania.

Poza nowym interfejsem, nowe kamery posiadają również najwydajniejsze sensory CMOS od Sony, znane już z innych urządzeń spod marki Basler. Sony IMX253 i IMX255 to matryce o rozdzielczości odpowiednio 12 i 9 megapikseli, zapewniające prędkości do 93 i 68 fps.

Nowa kamera została wyposażona również w zaawansowany pakiet funkcji korekcji obrazu PGI, dostępny i sprawdzony w poprzednich kamerach Basler. Urządzenia Basler boost mają kształt kostki o wymiarach 80 mm x 80 mm x 45 mm i posiadają dodatkowo wejścia cyfrowe GPIO.

Pakiet Basler boost

Interfejs CXP 2.0 wymaga odpowiedniej karty rozszerzeń w komputerze, do którego podłączona jest kamera. Z tego względu wraz z nowymi kamerami, Basler wprowadza karty rozszerzeń Basler CXP-12. Oba rozwiązania są do siebie w pełni dopasowane tworząc razem prosty i szybki w obsłudze zestaw do akwizycji obrazu. Takie rozwiązanie pomaga odciążyć CPU i przenieść obliczenia związane z transeferem obrazu na urządzenie montowane w slocie PCIe. Dzięki temu cała moc obliczeniowa CPU może zostać wykorzystana do analizy obrazu. Dodatkowo oprogramowanie Basler Camera Software Suite, kompatybilne z wszystkimi nowymi urządzeniami, czyni integracje jeszcze prostszymi.

Pierwsze urządzenia z serii Basler boost planowane są na trzeci kwartał 2019 roku, a seryjna produkcja ma ruszyć w czwartym kwartale 2019 roku.

Piotr

Recent Posts

Inżynier ds. sprzedaży

Poszukujemy osoby do naszego działu sprzedaży wizji maszynowej! AVICON Advanced Vision Control dostarcza kompleksowych rozwiązań…

2 miesiące ago

Vieworks – multidyscyplinarna doskonałość obrazowania

Pośród szeregu producentów Machine Vision na całym świecie, Vieworks zajmuje szczególne miejsce. Ta zaawansowana technologicznie…

10 miesięcy ago

Kamery Basler ace2 SWIR

Kamery SWIR (skrót od ang. Short Wavelength Infrared) to urządzenia wizyjne, które są w stanie…

1 rok ago

Technologia Time-of-Flight kontra Stereowizja – Co jest lepsze?

W porównaniu do metod 2D, przetwarzanie obrazu 3D daje użytkownikom wizji maszynowej dodatkowe możliwości pomiarowe.…

1 rok ago

Komponenty 5GigE do rozwiązania systemu wizyjnego

Znany z serii ace mały format, pięciokrotna prędkość i kompatybilność wszystkich komponentów software’owych i hardware’owych…

2 lata ago

ICCD & ICMOS od Photonic Science

Dla zastosowań wymagających doskonałych parametrów obrazowania w warunkach słabego oświetlenia Photonic Science oferuje kamery CCD…

2 lata ago