Produkty
Artykuły
Avicon

Kamery Basler MED ace do zastosowań medycznych i naukowych

Firma Basler wprowadza swoją pierwszą serię urządzeń zaprojektowanych specyficznie dla zastosowań medycznych i naukowych. Kamery z linii MED ace to produkty wyposażone w najnowsze matryce CMOS Sony Pregius oraz PYTHON od ON Semiconductor, oferujące prędkość do 164 kl./s oraz rozdzielczość nawet 20 Mpx. Nowe urządzenia zawierają zestaw narzędzi Basler MED Feature Sets, czyli unikalne połączenie najlepszych funkcji hardware’u, firmware’u oraz oprogramowania użytkowego będące w stanie sprostać nawet najostrzejszym wymaganiom jakości obrazu w zastosowaniach medycznych i naukowych.

Do zestawu Basler MED Feature Sets zaliczają się takie kategorie cech użytkowych kamer jak: Easy Compliance, Brilliant Image, Perfect Color, Low Light Imaging, oraz High Speed. Każda z nich kryje w sobie szczególny zestaw funkcji przetwarzania, ulepszania i transformacji obrazu, jak również zaawansowanych funkcji konfiguracyjnych. Wśród nich są zarówno te znane już z poprzednich urządzeń firmy Basler, np. PGI czy 6-osiowy operator koloru, jak również zupełnie nowe, wprowadzone specjalnie dla zastosowań medycznych i naukowych algorytmy. Jedną z takich nowości jest zgodność z normą DIN EN ISO 13485:2016. Oznacza to, że do kamery Basler ace MED są projektowane, produkowane, dokumentowane, dystrybuowane i serwisowane w zgodnności z restrykcyjnymi wymaganiami dla wyrobów medycznych. Zgodna z normą dokumentacja kamer jest dodatkowym atutem redukującym nakład pracy przy audytach i tworzeniu dokumentacji końcowych systemów wyposażonych w najnowsze kamery MED ace.

Więcej informacji oraz dostępne modele możesz sprawdzić tutaj. Jeśli masz problem z wyborem właściwego modelu dla swojej aplikacji zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta Avicon, a także do odwiedzenia strony firmy Basler. Zawsze chętnie służymy pomocą.