Produkty
Artykuły
Avicon

Kamery Basler

Basler AG to jeden z najbardziej cenionych producentów kamer z branży Machine Vision. Dzięki ponad 30 letniemu doświadczeniu na rynku kamery Basler znane są z najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. W ofercie tego niemieckiego producenta znajdują się nie tylko kamery, ale także inne komponenty wizji maszynowej, dzięki czemu pełna gama komponentów wizyjnych firmy Basler stanowi kompletne rozwiązanie dla najbardziej wymagających aplikacji.

kamery-przemyslowe-basler

Szeroki wybór kamer Basler

Basler oferuje kamery dla branż takich jak: kontrola ­przemysłowa, aplikacje medyczne, systemy inteligentnego transportu (ITS – intelligent transport systems) i wiele innych. Duży wybór kamer sprawia, że rozwiązania Basler doskonale sprawdzają się w niemalże każdych warunkach przemysłowych.

Kamery obrazowe

Seria ace 2

Druga generacja popularnej serii ace wprowadza znaczące ulepszenia zachowując przy tym atrakcyjne ceny. Sensory wysokiej wydajności od Sony, a także nowo wprowadzone modele z sensorami Gpixel o rozdzielczości 2.3 MP do 24 MP i ilości klatek do 160, dostępne zarówno w wersji USB 3.0 i GigE. Prostsza integracja do systemu, dzięki kompaktowym rozmiarom i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów sprawia, że kamery ace 2 zachowują najwyższą wydajność w najtrudniejszych warunkach.

kamery-przemyslowe-basler-ace-2

ace 2 Basic

Kamery z serii ace 2 Basic z sensorem Sony IMX392 o rozdzielczości 2.3 MP i szybkości 51 klatek na sekundę dla interfejsu GigE i 160 fps dla USB 3.0. Seria ace 2 Basic posiada wszystkie najważniejsze funkcje i doskonale sprawdzi się w typowych zastosowaniach Machine Vision, zachowując przy tym bardzo dobry stosunek cena/jakość.

ace 2 Pro

Doskonały wybór do bardziej wymagających zastosowań. Ace 2 Pro oferuje dodatkowe funkcje względem serii Basic, takie jak Pixel Beyond, czy Compression Beyond, które jeszcze bardziej zwiększają możliwości kamery. Technologia Pixel Beyond korzysta z interpolacji, dzięki czemu można symulować różne wielkości pixela. Funkcja ta jest podobnie zaimplementowana do binning’u i jest szczególnie przydatna w redukowaniu ilości danych przesyłanych przez kamerę.

Seria ace classic, U and L

Seria ace to idealny wybór, gdy stosunek cena-wydajność jest dla nas szczególnie ważny. Kamery tej serii są bardzo dobrym wyborem do przemysłu, zastosowań w medycynie, kontroli ruchu, astrografii i wielu innych.

ace classic

Kompaktowe wymiary 29x29mm, dostępne w najważniejszych interfejsach – GigE, USB 3.0 i Camera Link z szerokim wyborem sensorów – CMOS od ams, e2V i onsemi (MT series) i CCD od Sony.

kamery-przemyslowe-basler-ace-classic

ace U

Kamery ace U posiadające zestaw optymalizacji PGI Feature Set zwiększający możliwości kamery, a także wysokiej wydajności sensory wykonane w technologii CMOS od Sony – Pregius, STARVIS, Exmor R i Onsemi osiągające do 751 klatek na sekundę.

kamery-przemyslowe-basler-ace-u

ace L

Większa 40x30mm wersja serii U z dodatkowym wyborem sensorów Sony Pregius CMOS o wysokiej rozdzielczości 9 i 12 MP i formacie optycznym do 1” do bardziej wymagających aplikacji.

kamery-przemyslowe-basler-ace-L

MED ace

Seria specjalnie zaprojektowana do zastosowań medycznych, technologii medycznych i nauk przyrodniczych. Sensory CMOS o doskonałych parametrach, a także specjalne funkcje MED Feature Set łączą najwyższej jakości komponenty z oprogramowaniem. Rozdzielczości do 20 MP I frame-rate do 164 fps sprawiają, że seria MED ace jest idealnym wyborem do przemysłu medycznego.

kamery-przemyslowe-basler-ace-med

Inne serie

boost

Zaprojektowane pod interfejs CoaxPress 2.0 – seria boost łączy najwyższą jakość sensora CMOS, wysoką przepustowość i inne zalety standardu CXP-12 zapewniając bardzo wysoką ilość i jakość przesyłanych danych. Seria boost sprawdzi się wspaniale w aplikacjach, gdzie dane muszą być przesyłane na duże odległości, niemożliwe dla innych standardów. Typowe zastosowania to: aplikacje z branży półprzewodników, przemysłu fotowoltaicznego, inspekcji ekranów FPD (flat panel display), inspekcji druku, przemysłu spożywczego czy technologii medycznych. Rozdzielczości oferowane przez kamery boost są z zakresu 9-45 MP i frame-rate do 150 przy maksymalnej rozdzielczości. Optymalny przesył danych zapewniony przez CXP-12 to 12.5 Gbps na jeden kanał z możliwością rozszerzenia systemu do 4 kamer przy pełnej przepustowości.

kamery-przemyslowe-basler-boost

beat

Kolejna generacja sensora ams CMV12000 zapewnia wysoką rozdzielczość przy wysokim frame-rate. Oferowane w wersji mono i kolor, z rozdzielczością 12 MP i funkcją progresywnego skanowania i z globalną migawką. Transfer danych zapewniony jest przez intefejs Camera Link.

kamery-przemyslowe-basler-beat

dart

Kamery Basler do Aplikacji Embedded (wbudowanych). Seria dart oferuje kompaktowy rozmiar i szeroki wybór sensorów. Zgodność z USB 3.0, MIPI CSI-2 i standardami bazującymi na LVDS i łatwa integracja z oprogramowaniem dzięki Pylon Software Suite sprawiają, że seria dart to idealny wybór do aplikacji embedded.

kamery-przemyslowe-basler-dart

pulse

Elegancka konstrukcja i mały rozmiar metalowej obudowy, a także zawarty w zestawie adapter do statywu typu tripod. Mocowanie CS wymienialne na typ C lub S. Pulse jest wyposażony w interfejs USB3 Vision typu plug-and-play, oferujący stabilność i niskie zużycie energii. Kompaktowe rozmiary i waga poniżej 60g są dodatkowym atutem tej serii.

kamery-przemyslowe-basler-pulse

scout

Rodzina scout, której sercem są sensory CCD od Sony dostępnymi w różnych wariantach rozdzielczości i szybkości. Dostępne są także sensory CMOS od ON Semiconductor. Rozdzielczości VGA do 2MP i frame-rate’m do 70fps.

kamery-przemyslowe-basler-scout

Kamery liniowe

racer

Seria kamer liniowych do aplikacji takich jak np: sortowanie, pakowanie. Dostępne w wersjach 2k, 4k, 6k, 8k i 12k i maksymalnym line-rate 80kHz dla Camera Link i 51kHz dla GigE. Modele 2k, 4k, 6k są zgodne ze standardem GigE 2.0, który pozwala na budowanie systemów z wieloma kamerami bez problemów z synchronizacją i opóźnieniami.

kamery-przemyslowe-basler-racer

Kamery 3D

Wraz z rosnącym wpływem technologii 3D w przemyśle producenci Machine Vision musieli dostosować swoje rozwiązania do zwiększających się wymagań rynku. Seria Basler blaze pozwala na zastosowanie kamer 3D w atrakcyjnych cenach.

blaze

Wysoka rozdzielczość, precyzja i szybkość kamer 3D z sensorem Sony DepthSense™. Rozdzielczość VGA, technologia TOF (Time-of-Flight). W połączeniu z Color 3D Point Clouds seria blaze sprawdza się doskonale np. w detekcji obiektów czy robotach mobilnych.

kamery-przemyslowe-blaze

Kamery sieciowe

IP Fixed Box

Zaprojektowane do monitoringu trudno dostępnych przestrzeni. Wysoka jakość obrazowania w słabym oświetleniu. Inicjowanie nagrywania po wykryciu ruchu, a także PoE (Power-over-Ethernet) zmniejszają wymaganą ilość przewodów potrzebnych do integracji systemu i ułatwiają ustawienie go w trudnych warunkach.

kamery-przemyslowe-basler-ip-fixed

Najwyższa wydajność, konkurencyjne ceny

Szeroki wachlarz kamer pozwalający klientowi uzyskać najwyższą wydajność systemu w różnych warunkach sprawia, że Basler to topowy producent kamer na rynku Machine Vision. Prosta integracja z innymi komponentami Basler i bezproblemowa współpraca z oprogramowaniem Pylon to dodatkowe zalety wyboru rozwiązań firmy Basler do aplikacji wizji maszynowej.