Produkty
Artykuły
Avicon

Kamery liniowe Basler sprint – nowe modele i funkcje

Nowe modele zostały specjalnie zaprojektowane dla wszystkich tych aplikacji które wymagają bezkompromisowej jakości obrazu przy średnich prędkościach roboczych oraz atrakcyjnej cenie. Basler oferuje również specjalne wersje kamer sprint z funkcją ESC (Enhaced Shading Correction) dla optymalnych rezultatów obrazowania przy warunkach niedostatecznego oświetlenia.

Nowy firmware

Wszystkie wersje kamer sprint są dostępne z nowym firmware’m, wersja 1.17. Zmiany obejmują nowy engine korekcji kolorów z operatorem 6-osiowym dla uzyskania wysokiej zgodności barwnej. Wszelkie szczegóły konfiguracji kamery z uwzględnieniem parametrów wzmocnienia, balansu bieli oraz korekcji kanałów barwnych przy różnych typach oświetlenia są dostępne w sekcji Download producenta w postaci podręczników użytkownika, not aplikacyjnych, dokumentów whitepaper i wielu innych pozycji do pobrania.

Kamery liniowe serii sprint są oparte o dwuliniowe sensory w technologii CMOS i należą do elity najszybszych modeli kamer liniowych na rynku, osiągając prędkości do 140kHz włącznie. Sensory te są wykonane w technologii pixela 10 µm i prezentują niespotykaną czułość nawet w zastosowaniach typu low-light, co przekłada się na ich przewagę technologiczną dla szybkich procesów obrazujących.

Basler AG jest wiodącym globalnym producentem kamer cyfrowych dla zastosowań przemysłowych, monitoringowych, medycznych oraz ITS. Wszystkie produkty firmy Basler są projektowane z myślą o wysokich wymaganiach przemysłowych i zapewniają łatwą integrację, kompaktowy rozmiar, doskonałą jakość obrazu oraz bardzo dobry stosunek ceny do osiągów. Od momentu założenia w 1988 roku, Basler zdobył 25 lat doświadczenia w technologii wizyjnej oraz 15 lat doświadczeń w projektowaniu kamer. Firma zatrudnia ok. 350 osób w swoich siedzibach w Ahrensburg (Niemcy), jak również w międynarodowych oddziałach w Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Tajwanie, Chinach i Korei.