Produkty
Artykuły
Avicon

Łatwa integracja systemów CoaXPress z nowymi frame grabberami Cyton CXP

Frame grabbery Cyton-CXP4 firmy BitFlow dostarczają niesamowitych możliwości rozwijania aplikacji wizji maszynowej, automatyki przemysłowej, aplikacji inspekcyjnych oraz projektów monitoringu.

Wsparcie dla interfejsu CoaXPress (CXP) zapewnia prędkość 6,25 Gb/s w aplikacjach posiadających od jednej do czterech kamer CXP-6. CXP umożliwia również wysyłanie sygnałów wyzwalających, sterujących i zasilania do i z kamery po jednym kablu koncentrycznym 75 Ohm, co znacznie redukuje koszty instalacji.

Dodatkową zaletą jest magistrala PCIe Gen 2.0, która podwaja prędkość transferu danych w porównaniu do magistral Gen 1.0 przy tych samych rozmiarach i złączach. Nie ma szybszej i łatwiejszej drogi, aby wdrożyć technologię CoaXPress.

Poszerzenie aplikacji o frame grabber Cyton-CXP jest łatwe za sprawą środowiska programistycznego SDK, które posiada wsparcie dla systemów 32 i 64 bitowych. Aplikacje mogą być rozwijane z wykorzystaniem C/C++/.NET. Darmowe sterowniki mogą zostać pobrane ze strony BitFlow dla większości pakietów wizji maszynowej różnych producentów.  Modele Cyton są kompatybilne ze sobą, tak jak inne frame grabbery BitFlow. Czyni to migrację z systemów Camera Link lub analogowych do CXP łatwą i szybką.