Produkty
Artykuły
Avicon

Nowa kamera mikroskopowa w ofercie firmy Basler

Firma Basler poszerza swoje portfolio z dziedziny mikroskopii o nową kamerę z serii Basler ace, oferującą rozdzielczość 12.2 megapikseli oraz do 15 fps. Urządzenie zostało wyposażone w sensor rolling shutter CMOS IMX226 z serii Sony STRAVIS.

Ten innowacyjny sensor korzysta z technologii backside illumination, która gwarantuje bardzo niską wartość szumów na poziomie jedynie trzech elektronów (3.2e-), w połączeniu ze sprawnością kwantową na rzędu 80%. Dzięki temu wyjątkowo czułemu sensorowi, nowa kamera dostarcza wysokiej jakości, szczegółowy obraz nawet w warunkach słabego oświetlenia. Nowa kamera jest w stanie osiągnąć zakres dynamiczny do 71 dB. Dzięki tym właściwościom urządzenie jest doskonałym wyborem dla szerokiej gamy zastosowań mikroskopowych. Obejmuje to np. kontrolę materiałów oraz rutynową pracę laboratoryjną.

Używanie kamer o wysokiej rozdzielczości daje wiele korzyści: próbki można oglądać z mniejszym powiększeniem, dzięki czemu obrazy zawierają szczegółowe informacje. Ponadto, wysoka rozdzielczość umożliwia przeglądanie próbek w krótszym czasie.

Nowa kamera dostępna jest w ofercie Basler PowerPack dla mikroskopii, gdzie znaleźć można także inne komponenty. Urządzenie wyposażone jest w kompatybilny interfejs USB 3.0, przystępną instrukcję instalacji, a także profesjonalne oprogramowanie mikroskopowe do sterowania kamerą, akwizycji, przetwarzania i analizy obrazu. W pakiecie powerpack znajduje się również oprogramowanie Basler Video Recording do przechwytywania pojedynczych obrazów, szybkich filmów do analizy w zwolnionym tempie oraz sekwencji obrazów do mikroskopii poklatkowej.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta Avicon oraz do odwiedzenia innych naszych stron.