Produkty
Artykuły
Avicon

Nowe obiektywy od Fujinon – seria CF-ZA-1S

Fujinon wprowadził nową serię stałoogniskowych obiektywów, dedykowanych sensorom o rozmiarze nawet 1,1” i rozdzielczości 23 megapikseli. Seria CF-ZA-1S zawiera modele o ogniskowej od 8mm do 50mm, które sprawdzą sie w najbardziej wymagających zadaniach z dziedziny wizji maszynowej.

Wysoka rozdzielczość i wsparcie dla pikseli 2,5 µm

Obiektywy Fujinon CF-ZA-1S zapewniają wsparcie dla matryc o rozmiarze piksela do 2,5 µm, co przy rozmiarze samej matrycy 1,1” sprawia, że bez problemu dostarczą wystarczająco szczegółowy obraz dla 23 megapixelowych kamer. Wysoka rozdzielczość obrazu jest utrzymywana zarówno w centrum jak i na krawędziach obrazu. Obiektywy świetnie sprawdzą się przy współpracy z najnowszymi matrycami Sony IMX253 oraz IMX255. Wysoka jakość wykonania przełożyła się się na wszystkie parametry optyczne – minimalny dystans roboczy nowych obiektywów to tylko 10 cm (20 cm w przypadku modeli o ogniskowej 35 i 50 mm).

Równomierność oświetlenia na poziomie 90%

Nowe obiektywy, dzięki zastosowaniu precyzyjnie wykonanych soczewek asferycznych zapewniają równomierność oświetlenia na poziomie 90%, dzięki czemu obraz jest odpowiednio jasny zarówno centrum jak i na krawędziach, zachowując jednocześnie wsparcie dla 1,1” matryc. Nie musisz stosować dodatkowych algorytmów wyrównujących obraz, powodujących przy tym większe zaszumienie.

Dzięki wewnętrznemu mechanizmowi focusowania, wymiary obiektywu nie zmieniają się podczas ustawiania płaszczyzny ostrości. Dodatkowo nowe modele przeszły rygorystyczne testy odporności na wstrząsy i wibracje.