Produkty
Artykuły
Avicon

Oprogramowanie pylon w wersji 5.1.1 na systemy macOS

Popularne oprogramowanie pylon Camera Software Suite na systemy macOS dostępe jest w wersji 5.1.1. Aktualna wersja zawiera szereg nowych funkcji:

  • Załączona dokumentacja kamer – pylon Viewer posiada zintegrowaną dokumentację produktów. Kliknięcie odpowiedniej opcji przeniesie Cię automatycznie do odpowiedniej strony dokumentacji HTML. Dzięki obecności przykładowych kodów (we wszystkich obsługiwanych językach programowania), tworzenie własnych projektów jest prostsze niż kiedykolwiek.
  • Rozszerzone wsparcie wielojęzyczne – od teraz opisy wszystkich funkcji oprogramowania oraz kamer dostępne są nie tylko po angielsku. Do listy dostępnych języków dochodzą: chiński, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, rosyjski oraz hiszpański. Również sam pylon może być obsługiwany w kilku nowych językach, takich jak chiński, japoński lub koreański – wystarczy jedynie wybrać preferowaną opcję.
  • Funkcje histogramu, krzyża i siatki – nowa funkcja histogramu ułatwia ocenę jakości obrazu z kamery. Służy ona do wyznaczania i wyświetlania rozkładu szarości bezpośrednio na obrazie z kamery w czasie rzeczywistym. Automatycznie otrzymujesz informacje o minimalnych i maksymalnych wartościach szarości, jak również o średniej arytmetycznej i odchyleniu standardowym. Aby ułatwić ustawianie i pozycjonowanie kamery, nowa wersja pylon Viewer posiada opcję wyświetlania krzyża lub siatki na obrazie z kamery. Rozmiar i położenie krzyżyka można zmieniać dynamicznie, a jego kolor dostosowuje się automatycznie zgodnie z informacjami o kolorze pikseli. Funkcja siatki oferuje dodatkowo trzy różne stopnie dokładności i umożliwia jednoczesne pozycjonowanie kilku kamer lub obiektów docelowych.
  • Menedżer przepustowości dla kamer GigE i USB 3.0 – za pomocą menedżera przepustowości można zoptymalizować konfigurację GigE lub USB 3.0 pod kątem maksymalnej przepustowości i niezawodności działania. W ten sposób można szybko i w prosty sposób odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z rozwojem prototypu i projektowaniem aplikacji końcowej.
  • Emulator kamery – nowa funkcja umożliwiająca tworzenie własnego oprogramowania bez użycia prawdziwych kamer. Pylon powala na stworzenie nawet 256 emulowanych kamer. Nowe narzędzie nie tylko emuluje przechwytywanie obrazu i podstawowe funkcje kamery, ale również oferuje opcje nieobsługiwane przez prawdziwe kamery.

Nowe funkcje są odpowiedzią na opinie i uwagi użytkowników poprzedniej wersji oprogramowania pylon (5.0.5). Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest do pobrania pod tym linkiem.