Avicon

PGI dla kamer monochromatycznych – nowa funkcja Basler dart

PGI to autorski zestaw funkcji oferowany w najnowszych kamerach Basler. W przypadku kamer monochromatycznych w skład PGI wchodzi odszumianie oraz funkcja wyostrzania obrazu. Użycie którejkolwiek z funkcji nie wpływa na wydajność kamery ani komputera hosta – nadal można wykorzystywać pełen frame rate, ponieważ wszystkie obliczenia wykonywane są za pomocą układów FPGA na pokładzie kamery. Do tej pory funkcje te nie były dostępne dla kamer Basler dart. Najnowsze wydanie firmware-u zmienia ten stan rzeczy. 

Korekcja PGI może zauważalnie poprawić jakość obrazu np. w wypadku niedostatecznego oświetlania sceny, gdzie pomaga zredukować szumy. Dzięki temu, że wszystkie obliczenia wykonywane są na pokładzie kamery, PGI pozwala nie tylko znacznie polepszyć jakość obrazu, ale także przyspieszyć przetwarzanie obrazów po stronie komputera hosta.

Zapraszamy do zapoznania się z portfolio kamer dart. Wszystkie kamery są w różnych wariantach obudów (z mocowaniami S-mount lub C-mount) oraz z interfejsami USB3.0 i BCON dla MIPI lub BCON dla LVDS.