Produkty
Artykuły
Avicon

PGI oraz Stacked ROI teraz także dla monochromatycznych kamer Basler ace

Firma Basler wprowadza dwie nowe funkcjonalności dla kamer monochromatycznych z serii ace:

  • PGI dla kamer monochromatycznych
  • Wybór wielu regionów zainteresowania ułożonych w stos (Region od Interest)

Nowe funkcje są dostępne dla wybranych modeli z serii ace U oraz ace L.

PGI dla kamer monochromatycznych.

PGI to unikatowa funkcjonalność, łącząca w sobie korekcję koloru 5×5 pikseli, anti-aliasing koloru, odszumianie oraz wyostrzanie obrazu. Dzięki niej wiele kolorowych operacji stało się dużo prostszych, a niektóre z nich stały się dopiero możliwe do wykonania.

Ta przełomowa, wbudowana w kamerę funkcja od teraz jest także dostępna dla monochromatycznych modeli ace. W wersji dla kamer monochromatycznych PGI oferujące wyostrzanie i odszumianie obrazu. W przeciwieństwie do kolorowych urządzeń, debayering (korekcja koloru) pikseli nie jest tutaj wymagany. W rezultacie, można pracować na obrazach RAW, wykorzystując jednocześnie maksymalną prędkość sensora. Dzięki temu PGI umożliwia bardziej efektywne przetwarzanie obrazu i co za tym idzie wyższe przepustowości, które zapewniają dodatkowe oszczędności w całym łańcuchu przetwarzania obrazu, a jednocześnie znacznie optymalizują jakość obrazu.

Stertowe ROI: Wybór wielu regionów zainteresowania (Region of Interest)

Zwiększanie prędkości akwizycji, wyższe rozdzielczości i większa objętość danych podczas inspekcji prowadzi do rosnących wymagań wobec stosowanych procesorów i algorytmów, mogących przetwarzać tak dużą ilość informacji. Dzięki nowej funkcji Stacked ROI użytkownik dostaje możliwość ustawienia wielu obszarów na jednym obrazie. Wybór wielu obszarów ROI pozwala użytkownikowi zwiększyć szybkość i zmniejszyć ilość danych przesyłanych z kamery. Stacked ROI umożliwia ustawienie maksymalnie ośmiu (czterech dla sensora Sony IMX174) ułożonych w stos stref o różnych wysokościach.

Funkcja PGI jest dostępna dla wszystkich kamer z serii ace L oraz dla wszystkich modeli z sensorami Pregius od sony i PYTHON od Semiconductor, wchodzącymi w skład serii ace U.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia strony firmy Basler a także do kontaktu z działem obsługi klienta Avicon.