Produkty
Artykuły
Avicon

Proste rozwiązanie dla aplikacji wielokamerowych – nowe modele Basler ace z GigE Vision 2.0

Dzięki nowemu oprogramowaniu firmware wszystkie nowe modele serii Basler ace z sensorami z serii Sony Pregius oraz sensorami PYTHON firmy ON Semiconductor posiadają wsparcie dla nowego standardu GigE Vision 2.0. Poszerza on możliwości interfejsu GigE, dzięki czemu systemy wielokamerowe mogą być teraz synchronizowane z dużo większą precyzją niż kiedyś. Zaprojektowanie aplikacji czasu rzeczywistego pod interfejsem GigE Vision nie stanowi już teraz żadnego problemu. Kluczową technologią, zaimplementowaną w nowym standardzie, jest protokół precyzyjnej synchronizacji czasu (Precision Time Protocol, PTP). Nowe modele z serii Basler ace są w stanie zredukować opóźnienia pomiędzy kamerami nawet do kilku nanosekund. Standard GigE Vision 2.0 pozwala zarówno na precyzyjne wyzwalanie akwizycji, jak i na stabilną akwizycję ciągłą.

Synchronizacja kamer ma zastosowanie w wielu aplikacjach, począwszy od triangulacji trójwymiarowej do sportu, analizy ruchu i aplikacji przemysłowych z wykorzystaniem przenośników taśmowych.

Dowiedz się więcej o synchronizacji kamer w czasie rzeczywistym z artykułu „Synchronous and in Real-Time: Operation of Multiple Cameras in a GigE Network.