Avicon

Pylon 6.0 – nowe funkcje oraz obsługa CoaXPress 2.0

Nowa wersja oprogramowania Basler pylon w wersji 6.0 jest już dostępna. Główną nowością jest dodanie obsługi interfejsu CoaXPress 2.0 oraz narzędzi do optymalizacji wydajności, a także zaimplementowanie nowego systemu zarządzania polem roboczym w aplikacji pylon Viewer.

CoaXPress 2.0

Dzięki nowe wersji oprogramowania pylon, obsługa kamer z interfejsem CoaXPress jest równie prosta co w przypadku pozostałych interfejsów – wystarczy wybrać odpowiedni frame grabber, podłączyć kamerę i gotowe. Również SDK zostało przystosowane do nowych kamer z serii boost, Zintegrowane wsparcie dla GenTL sprawia, że kamery Basler CoaXPress mogą be problemu współpracować z innymi bibliotekami kompatybilnymi z GenICam GenTL.

Docking Control w pylon Viewer

Aplikacja pylon Viewer to zarówno potężne i proste w użyciu narzędzie, które pomaga oszczędzać czas podczas projektowania systemu, dając dostęp do wszystkich parametrów kamery i oferując przy tym podgląd obrazu na żywo.

Dzięki nowej formie zarządzania oknami, inspirowanej programem Visual Studio użytkownicy mogą optymalnie skonfigurować własny układ podręcznych opcji oraz okien podglądu a także korzystać z automatycznego ukrywania wszystkich widgetów pylon Viewer (takich jak wskaźnik ostrości, histogram). Dzięki temu pylon Viewer w wersji 6 pozwala doskonale wykorzystać dostępną przestrzeń roboczą oraz skupić się na najważniejszych aspektach projektowania systemów wizyjnych.

Nowość: Optymalizacja wydajności

Pylon Viewer 6.0 zawiera również nowe narzędzia do optymalizacji wydajności, które będą szczególnie pomocne przy lokalizowaniu wąskich gardeł projektowanych systemów pod kątem doboru sprzętu. Nowe narzędzia są przystosowane do obsługi wysokorozdzielczych, szybkich kamer z interfejsem CoaXPress 2.0 a także do współpracy z systemami wielokamerowymi, opartymi na interfejsach GigE lub USB 3.0.

Tak jak poprzednie wersje, nowe oprogramowanie pylon 6.0 jest dostępne w zupełności za darmo. Pylon 6.0 jest kompatybilny ze wszystkimi aktualnie dostępnymi kamerami Basler. Najnowszą wersję oprogramowania możesz pobrać pod tym linkiem.