Produkty
Artykuły
Avicon

pylon Camera Software Suite 5.2.0 – nowa wersja oprogramowania dla Windows i Linux

Pakiet oprogramowania Basler pylon Camera Suite od teraz dostępny jest w wersji 5.2.0. Poza optymalizacją i naprawieniem najczęściej zgłaszanych błędów, oprogramowanie oferuje od teraz nowe funkcje:

C++ Universal Static API

Nowe API c++ pozwala w prosty sposób zwiększyć produktywność Twoich programistów oraz obniżyć koszty projektu. Uniwersalne API oferuje następujące korzyści:

  • Jedna klasa dla wszystkich kamer Basler, niezależnie od interfejsu.
  • Łatwiejsza konfiguracja wielu kamer z różnymi interfejsami w jednej aplikacji
  • Łatwiejszy dostęp do parametrów kamery, dzięki dostępowi wszystkich funkcji kamer do elementów klasy
  • Szybsza konfiguracja kamery, dzięki zaawansowanym funkcjom pomocniczym
  • Pełna obsługa funkcji automatycznego uzupełniania IDE
  • Odnośniki do zintegrowanej dokumentacji produktów Basler

Shape Indicator

Jedną z wprowadzonych funkcji jest Shape Indicator, ułatwiający ustawienie ostrego obrazu. Na czym to polega? Pierwszym krokiem jest zaznaczenie regionu zainteresowania, czyli tego obszaru na który chcemy złapać ostrość. Następnie przekręcamy pierścień fokusu na obiektywie od pozycji minimalnej do maksymalnej, a program automatycznie da nam odpowiedź, w którym momencie obraz jest najkorzystniejszy.

GigE Action Commands

Precyzyjna synchronizacja wielokamerowych systemów GigE bez przewodów triggerujących? Teraz to możliwe. Funkcje Action Command oraz Scheduled Action Command (PTP, IEEE1588) docenią zarówno początkujący jak I doświadczeni użytkownicy

Vignetting Correction

Używasz dużych i drogich obiektywów, aby uniknąć efektu winietowania? Dzięki nowej funkcji korekcji winietowania, zawartej w oprogramowaniu pylon Camera Software Suite możesz wykorzystywać mniejsze i tańsze obiektywy bez pojawienia się effektu winietowania. Wystarczy tylko raz obliczyć wartość korekcji i zapisać ją w kamerze, a za każdym ponownym uruchomieniem systemu otrzymasz obraz pozbawiony tych wad. Dzięki tej funkcji możesz używać np. obiektywów 1” z matrycami 1,1”. Korekcja winietowania dostępna jest dla wybranych kamer z serii ace U oraz ace L.

Color Calibration dla kamer medycznych Basler MED ace

Nowo-wprowadzona funkcja Color Calibration poprowadzi Cię krok po kroku po procesie kalibracji koloru, dzięki czemu będziesz mógł w pełni wykorzystać możliwości 12-bitowej głębi koloru oferowanej przez kamery Basler MED ace. Na proces kalibracji składa się tak naprawdę wiele innych funkcji takich jak Auto Gain, Auto Exposure, White Balance, Color Transformation Matrix, Color Adjustment (Hue, Saturation) oraz Gamma, choć sama operacja to tylko kilka kliknięć.