Avicon

Tattile

Tattile to działająca od 1988 roku firma, zajmująca się opracowywaniem oraz produkcją rozwiązań adresowanych dla rynku ITS oraz mobilności, jak również produkcją kamer stosowanych w przemysłowych aplikacjach z dziedziny machine vision. Innowacyjność, ukierunkowanie na zadowolenie klienta oraz elastyczność to główne wartości przyświecające pracy inżynierów Tattile.

Firma Tattile dostarcza m.in. rozwiązania ANPR (ALPR) i identyfikacji pojazdów, oparte na AI (Artificial Intelligence), które są w stanie sprostać najbardziej wymagającym aplikacjom na rynku ITS i Big Data Analysis. Wszystkie systemy tworzone są zawsze z zachowaniem standardów jakości, pozostając przy tym możliwie opłacalnymi i niezawodnymi rozwiązaniami. Avicon zajmuje się dystrybucją głównie przemysłowych kamer dostarczanych przez firmę Tattile. W swojej ofercie posiadamy m.in. monochromatyczne oraz kolorowe kamery liniowe z serii TAG-7 oraz kamery liniowe pracujące w bliskiej podczerwieni TAG-7 SWIR. Kamery z powodzeniem mogą być stosowane w rozmaitych aplikacjach kontroli druku, półprzewodników, w branży spożywczej oraz innych systemach wymagających wysokorozdzielczej obserwacji obiektów poruszających się na podajnikach taśmowych.

Seria TAG-7 SWIR

TAG-7 SWIR to rodzina kamer liniowych obrazujących w bliskiej podczerwieni stworzone z myślą o zaawansowanych zastosowaniach widzenia maszynowego. Dzięki pracy powyżej zakresu światła widzialnego kamery nadaje się do sortowania m.in. warzyw i owoców, a także znajdują zastosowanie w recyklingu.

Kamery SWIR TAG-7 wyposażone są w czujnik InGaAs o rozdzielczości 1024px, przystosowany do pracy w zakresie widma od 950 nm do 1700 nm. Matryca stosowana w tych urządzeniach nie posiada dodatkowego chłodzenia. 

Urządzenia dostępne są z interfejsami CameraLink oraz GigE Vision (wkrótce), oraz mogą przeprowadzać akwizycję obrazu z maksymalną prędkością 40 kHz.

Kamery SWIR, podobnie jak standardowe kamery TAG-7 wyposażone są w  wewnętrzny układ FPGA, na którym mogą być wykonywane proste operacje na obrazie. Obudowy kamer SWIR zostały delikatnie wydłużone (ich rozmiary wynoszą: 62x62x52 mm), pozostając przy tym wytrzymałą i stabilną konstrukcją. Standardowo kamery TAG-7 SWIR posiadają mocowanie obiektywu C-mount, inne mocowania dostępne są na zamówienie.

Najważniejsze informacje:

 • Czujniki liniowe InGaAs o rozdzielczości 1k
 • Wysoka prędkość: szybkość odczytu linii do 40 kHz
 • Obsługa protokołów CameraLink oraz GigE Vision (dostępne wkrótce)
 • Wewnętrzny układ FPGA do wstępnego przetwarzania obrazu
 • Kompaktowe rozmiary obudowy 62x62x52 mm
TypMonochromatycznaKolorowa
Rozdzielczość2048409681922x20482x4096
GigE Line Rate49 kHz24 kHz12 kHz24 kHz12 kHz
CLink Line Rate80 kHz80 kHz
MatrycaCMOS AwaibaCMOS Awaiba
Rozmiar piksela [µm]7 x 77 x 73.5 x 3.57 x 77 x 7
Głębia pikseli8 / 10 / 12 bit
FPGAAltera Cyclone IV 40K LEs
Mocowanie obiektywuF-mount, C-mount M42, M72 [*na zamówienie dostępne również inne mocowania]
SynchronizacjaWyzwalanie zewnętrzne/Free run
Wejścia cyfrowe3 RS422 (tylko wersja GigE)
Wyjścia cyfrowe2 RS422 (tylko wersja GigE)
Zasilanie+12/24 VDC
PoCL (tylko wersja CameraLink)
Zużycie energii3.6W
Wymiary62x62x28.9 mm
CertyfikatyCE, RoHS

Seria TAG-7

TAG-7 to rodzina zaawansowanych kamer liniowych, zaprojektowanych z myślą o wymaganiach współczesnych aplikacji wizyjnych w zastosowaniach przemysłowych. Kamery dostępne są w rozdzielczościach 2k, 4k i 8k, zarówno z interfejsem GigE jak i CameraLink.

Kamery TAG-7 oferowane są w wersji monochromatycznej oraz kolorowej. Modele kolorowe wyposażone są w dwulinijkową matrycę wraz z nałożonym na nią filtrem bayera. Kamery monochromatyczne będą lepszym wyborem w aplikacjach wymagających wysokiej szczegółowości obrazu, natomiast ich kolorowe odpowiedniki polecane są do zastosowań, gdzie istotne informacje o obiektach zapisane są w ich barwie.

Kamery TAG-7 są dostępne z dwoma rodzajami interfejsów: GigE Vision oraz CameraLink. Pierwsza z opcji daje większą elastyczność, dzięki prostej integracji z praktycznie dowolnym komputerem zgodnym z GigE, a także dzięki możliwości używania kamer z kablami o długości nawet kilkudziesięciu metrów. TAG-7 CameraLink umożliwiają natomiast osiągnięcie znacznie wyższych prędkości przesyłania obrazu (w zależności od rozdzielczości, różnica może być nawet kilkukrotnie na plus), ale wymagają komputera wyposażonego w frame grabber z interfejsem Camera Link. Kamery Camera Link obsługują zarówno tryby Base, Medium, Full i 80-bit oraz zapewniają wsparcie dla PoCL (Power over Camera Link) w celu łatwiejszego okablowania.

Wszystkie kamery wyposażone są w wewnętrzny układ FPGA, który pozwala na dostosowanie pracy kamer do dowolnych aplikacji. Na układzie FPGA przetrzymywane są m.in. informacje o ustawieniach kamery oraz przeprowadzane są podstawowe operacje na obrazie, zwalniając dzięki temu zasoby komputera hosta. Seria kamer TAG-7 charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami (wszystkie kamery – 62x62x28.9 mm) oraz wytrzymałą i stabilną przemysłową obudową. Kompaktowa budowa oraz różne opcje montażu umożliwiają łatwą integruję z już istniejącymi jak i nowymi liniami produkcyjnymi i maszynami, szczególnie w przypadku systemów wielokamerowych.

Najważniejsze informacje:

 • Liniowe matryce CMOS o rozdzielczości od 2K do 8K, monochromatyczne oraz kolorowe
 • Wysoka prędkość: szybkość odczytu linii do 80 kHz
 • Obsługa protokołów GigE Vision i CameraLink
 • Wewnętrzny układ FPGA do wstępnego przetwarzania obrazu
 • Kompaktowe rozmiay 62x62x28.9 mm
Specyfikacja
Rozdzielczość1024 x 1 pikseli
TypKamera liniowa InGaAs
Rozmiar piksela12.5 x 12.5 µm
Zakres spektralny950 nm to 1700 nm
Rozmiar matrycy12.8 x 0.0125 mm
Line Rate40 KHz
SynchronizacjaWyzwalanie zewnętrzne/Free run
Wejścia cyfrowe3 RS422 (tylko wersja GigE)
Wyjścia cyfrowe2 RS422 (tylko wersja GigE)
Mocowanie obiektywuC-Mount
InterfejsGigE Vision (dostępny wkrótce)
CameraLink
Zasilanie+12/24 VDC
Zużycie energiib.d.
Przewidziana temperatura działania0°C-50°C
Wymiary62x62x51.8 mm
Stopień ochrony IPIP40
Certyfikaty2004/30/EU
EN 61326-1:2013
EN 62311:2008
RoHS

Przykładowe aplikacje

 • Kontrola druku
 • Sortowanie oraz sortery optyczne
 • Branża sortownicza
 • Ceramika
 • Inspekcja półprzewodników

Kamery liniowe Tattile w ofercie Avicon

Kamery liniowe dostarczane przez firmę Tattile doskonale wpisują się w ofertę komponentów wizyjnych naszej firmy. Szczególnie ważnym punktem jest dostępność standardowych kolorowych kamer liniowych zgodnych ze standardem GigE Vision. Urządzenia te dzięki swojej wszechstronności znajdują zastosowanie w licznych systemach kontroli w przemyśle spożywczym, drukarskim oraz półprzewodnikowym. Ciekawym rozwiązaniem są również kamery liniowe SWIR, które mimo zaawansowanych technologii, dostępne są w niskiej, mocno konkurencyjnej cenie. Zapraszamy do składania zapytań ofertowych zarówno dostawę samych komponentów jak i całościowych systemów wizyjnych konfigurowanych pod klucz.