Produkty
Artykuły
Avicon

Kontrola geometryczna 3D

Kontrola wymiarowa elementów jest jednym z najczęstszych zadań w cyklu produkcyjnym. W szczególności manualne procesy produkcyjne mogą zyskać na automatycznej kontroli produktu końcowego potwierdzającej charakterystykę każdego elementu.

AVICON jest dostawcą wizyjnych stanowisk testowych dla zaawansowanego wymiarowania i pomiaru 3D dla szerokiego spektrum dostępnych objętości pomiarowych – począwszy od kilku milimetrów aż do obiektów większych niż 1 m. Nasze stanowiska są łatwo dostosowywalne do załadunku części przez manipulatory oraz roboty. Są one projektowane z zachowaniem wymagań fizycznego odstępu i uniknięcia kolizji z ruchem załadowczym.

Technologia precyzyjnego pomiaru optycznego firmy AVICON jest oparta na zastosowaniu kalibracji wielokamerowej oraz specjalnego oświetlenia strukturalnego.

Przykładowa aplikacja pomiaru grzałek piekarnika osiąga dokładność +-0.3mm w całkowitej przestrzeni pomiarowej 0.8×0.8×0.8m, co przy uwzględnieniu kosztów całego systemu daje doskonały stosunek ceny do oferowanej dokładności.