Produse
Artykuły
Avicon

autoVimation – obudowy do kamer

Wydajność i ochrona z obudowami autoVimation

AutoVimation to jeden z liderów wizji maszynowej w kwestiach obudów do kamer. W ofercie znaleźć można wiele rozwiązań do każdej aplikacji, co pozwala integratorom na optymalny montaż kamery w urządzeniu lub systemie narażonym na pogorszone warunki zewnętrzne. Zastosowanie obudów autoVimation ze złączem typu “jaskółczy ogon” ułatwia montaż i daje możliwości rozbudowy systemu w przyszłości.

Dobierając poszczególne podzespoły do systemów Machine Vision obudowa nie jest komponentem, który wybierany jest jako pierwszy, jednak jej odpowiedni dobór okazuje się kwestią kluczową i znacząco ułatwia integrację. Zwiększona ochrona, łatwa możliwość dostosowania położenia kamery i wiele innych zalet sprawiają, że integracja jest prostsza, a co najważniejsze system pozostaje bezpieczny w najtrudniejszych przemysłowych warunkach.

Kluczowe zalety

plug and play – łatwe ustawienie systemu
modularność – bezproblemowa konfiguracja z innymi komponentami MV bez konieczności wymiany całego systemu
rozpraszanie ciepła – opatentowany system Quick-Lock / Heat-Guide sprawia, że kamera może bezpiecznie pracować w wymagających atmosferycznie warunkach
elastyczność montażu – łatwe pozycjonowanie kamery dzięki dużej ilości akcesoriów pozwala na odpowiedni dobór parametrów takich jak odległość czy kąt ustawienia kamery  
solidne dławnice kablowe – szeroki wybór dławnic kablowych w tym – z włókna czy typu dragchain/flex
ochrona – wysoki standard ochrony IP i chemicznej dzięki zastosowaniu najwyższej klasy materiałów
kompaktowość – łatwa integracja do istniejących systemów
niezawodność – mechaniczna odporność do pracy w wymagających warunkach

Standardowe obudowy

AutoVimation oferuje gamę produktów dostosowanych do konkretnych wymagań. Do standardowych aplikacji Machine Vision:

Obudowy Colibri – obudowa dla małych kamer 29x29mm lub przekroju 30x30mm z obiektywami do 39mm


Obudowy Salamander – dzięki cylindrycznemu wnętrzu obudowy Salamander zapewniają przestrzeń dla kamer 29x47mm lub 40x40mm w przekroju. Duże możliwości rozbudowy dzięki dostępnym akcesoriom rozszerzającym. Zapewnia rozszerzanie ciepła do 20°C w porównaniu z kamerami bez obudowy.

Obudowy Orca – obudowy do większych kamer o przekroju 62x62mm z opcją zastosowania płytek pozwalających na dostosowanie obudowy do mniejszych kamer. Duże 3” okno i 65mm przekątna apertury pozwalają na zastosowanie szerokokątnych obiektywów.


Obudowy Gecko – wymiary takie jak seria Salamander o cieńszych ścianach pozwala zapewnia więcej miejsca na kamerę niż Salamander


Obudowy Mammoth – do dużych kamer o przekroju do 90x150mm i w wariantach o długościach 180, 250 i 300mm. Kompatybilne z zestwem „Machine Vision Construction Kit” od autoVimation.


Obudowy Chameleon – ochrona do kamer z kierunkiem patrzenia w bok. Dostępne w wariantach z tubą chroniącą obiektyw lub bez. Dostępne w różnych rozmiarach, istnieje także możliwość dalszej regulacji dzięki dostępnym akcesoriom.

Obudowa Salamander

Obudowy higieniczne

Do wymagających sterylnych warunków aplikacji np. do branży farmaceutycznej czy spożywczej. AutoVimation oferuje następujące serie:

Obudowy Feuersalamander – ochrona w standardzie IP66 i 67 zapewnia doskonałe odprowadzanie ciepła, a zastosowana stal AISI 316L dostosowana jest do pracy w wymagających warunkach. Kompatybilne z kamerami o rozmiarach 47x29mm lub 40×40 w przekroju.


Obudowy Dolphin – wyższy standard ochrony IP 69K w porównaniu do Feuersalamander. Kompatybina z kamerami o przekroju 40x40mm   • Shark – obudowy wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej ze standardem ochrony IP69K kamer o przekroju 62x62mm


Obudowy Piranha – najwyższy standard MV do aplikacji higienicznych, oferuje standard IP69K. Odpowiednia do warunków, gdzie występuje mycie wysokociśnieniowe i zastosowane są agresywne środki chemiczne. Spełnia najbardziej rygorystyczne kontrole bezpieczeństwa w przemyśle spożywczym.

Obudowa Dolphin

Serie specjalne

Do aplikacji wymagających niestandardowych rozwiązań autoVimation zapewnia obudowy specjalnie zaprojektowane do najtrudniejszych warunków.


Obudowy Nautilus – zaprojektowane dla branży telewizyjnej do filmowania pod wodą, standard IP68. Podwójne uszczelnienie zapewnia pewność, że gdy jedno zabezpieczenie ulegnie uszkodzeniu to system jest nadal bezpieczny.


Obudowy Megalodon – obudowy do kamer 62x62mm w przekroju. Dostępne podwójne okno wykonane z germanu i szkła jako dodatek do kamer IR.


Obudowy Turtle – seria specjalna zaprojektowana do zastosowań na zewnątrz np. do branży fotowoltaicznej. Szczególnie warta uwagi dla aplikacji w wyjątkowo trudnych warunkach np. na pustyniach, przystosowana do pracy w temperaturach do 70°C i radiacji solarnej do 1kW. System chłodzenia monitoruje temperaturę i wyłącza kamerę chroniąc ją przed poważnymi uszkodzeniami.


Obudowy do laserów – zaprojektowane do typowych laserów MV ze średnicą 19/20mm i długości od 120-180mm. Wydajne odprowadzanie ciepła jest zapewnione przez zastosowanie pierścienia mocującego laser w obudowie. Często znajdują zastosowanie w triangulacji szczególnie przy zastosowaniu profili typu “jaskółczy ogon” dzięki czemu można w łatwy sposób regulować odległości.

Obudowa Turtle