Produkty
Artykuły
Avicon

W skrócie: Kamery ToF

 

Kamery ToF – w skrócie


 

 

TECHNOLOGIA

Kamera Time-of-Flight firmy Basler działa zgodnie z zasadą analizy czasu przelotu pulsacyjnego promieniowania. Posiada zintegrowane źródło światła w postaci 8 diod LED wysokiej mocy, działającymi w pasmie bliskiej podczerwieni (850 nm), dzięki czemu są prawie niewidoczne dla ludzkiego oka.

 

 

2D & 3D

W przeciwieństwie do pozostałych technologii 3D, takich jak stereowizja czy triangulacja laserowa, kamery Time-of-Flight zapewniają obraz 2D jak i 3D w tym samym czasie.

 

 

ROZDZIELCZOŚĆ

Kamera Basler Time-of-Flight oferuje rozdzielczość VGA, czyli zacznie wyższą w porównaniu do tradycyjnych kamer ToF. Dzięki tak dużej ilości danych o głębi obrazu użytkownicy bez problemu osiągną optymalne rezultaty w swoich zastosowaniach.

 

 

SZYBKOŚĆ

Aktualnie kamera Time-of-Flight firmy Basler oferuje frame rate na poziomie 20 fps oraz może nagrywać poruszające się obiekty w czasie trwania ruchu – bez konieczności zatrzymywania ich.

 

 

BEZPROBLEMOWA INTEGRACJA ORAZ PROSTOTA OBSŁUGI

Kamera ToF firmy Basler to jednobryłowa konstrukcja z wbudowanym źródłem światła, w pełni skalibrowana już w czasie procesu produkcyjnego. Zmniejsza to złożoność konfiguracji do minimum.

Duży wybór przykładowych kodów, świetne API oraz Time-of-Flight viewer znacznie upraszczają wszystkie operacje.

 

 

POZYCJA NA RYNKU

Rynek 3D, a szczególnie technologia ToF, mają ogromny potencjał. Niezależne badania przewidują jego wzrost o około 30% w ciągu najbliższych 3 lat.