Produkty
Artykuły
Avicon

Nowatorskie oświetlacze liniowe LTLNE od Opto-engineering

LTLNE to oświetlacze liniowe o nietypowej konstrukcji, zaprojektowane do aplikacji typu linescan. Nowe urządzenia dostępne są w kilku ciekawych konfiguracjach, pozwalających w inny sposób podejść do standardowych aplikacji wizyjnych.

Dzięki specjalnej konstrukcji oświetlacze LTLNE dostępne są w 3 konfiguracjach:

  • Standardowy oświetlacz liniowy, świecący bezpośrednio na obserwowany obiekt.
  • Współosiowy oświetlacz liniowy
  • Oświetlacz liniowy z lustrem ustawionym pod kątem 45 stopni.

Każdą z konfiguracji przedstawiono na rysunku poniżej.

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest konstrukcja do oświetlenia współosiowego. Jest to jedno z nielicznych urządzeń, które pozwala na zastosowanie tego rodzaju oświetlenia z kamerami liniowymi. Dzięki temu możemy umieści kamerę jak i oświetlacz w jednej linii, co może okazać się kluczowe w aplikacjach z ograniczoną ilością dostępnego miejsca.

Oświetlacz dostępny jest również z 3 różnymi rodzajami soczewek. Dwie z nich dają światło skupione w linii (jedna dla odległości roboczych 10-100 mm, druga dla 100-200 mm), natomiast trzecia światło skolimowane. Oświetlacze dostępne są również z dyfuzorem, poprawiającym jednorodność wiązki światła.

Oświetlacze LTLNE to:

  • Aktywna powierzchnia o rozmiarze 300 mm
  • 3 typy soczewek – bliskie zogniskowanie, dalekie zogniskowanie, światło skolimowane
  • 3 typy opto-mechanicznej konfiguracji – oświetlenie bezpośrednie, oświetlenie współosiowe lub oświetlenie bezpośrednie z lustrem pod kątem 45 stopni
  • 2 tryby chłodzenia – pasywne (2A/50W) lub aktywne (4A/100W)
  • Opcjonalny dyfuzor, zwiększający jednorodność światła

Oświetlacze sprawdzą się w typowych aplikacjach linescan, takich jak inspekcja materiałów przezroczystych i nieprzezroczystych czy inspekcja powierzchni. Będą również użyteczne w innych zastosowaniach, wymagających oświetlenia liniowego.

Nowe oświetlacze dołączają do naszej oferty oświetlaczy liniowych. Zapraszamy do składania zapytań ofertowych.